Veberöds Kakelkompani
JV taxi
Lindfors

Föreningar

Published on januari 25th, 2016 | by admin

0

Romelecupen

Under lördagar och söndagar vecka 3,4,5 och 6 råder glädjande sportsmannaanda i Veberöds idrottshall. Detta är det 40:onde året som Romelecupen spelas. Helgerna kommer innefatta makalösa 370 matcher, mellan 224 lag. Cupen erbjuds för varierande målgrupper och såväl tjejer som killar. Missade ni kanske helgens matcher? Oroa er då inte, matcherna fortsätter nästa helg, med tider både för morgonpigga och kvällsugglor! Programmet ser ni nedan.

När vi under söndagseftermiddagen åkte ner för ”lokal research” möttes vi av en nästintill full parkering. Inomhus kryllade det av folk, sportfantaster och stöttande föräldrar. Även de godissugna lockades såklart. Det snackades taktiker och hyllningar av bra prestationer. Oavsett vilket lag man hejar på går det inte att missa stämningen VAIF med Romelecupen bjuder på, i år igen.
Vi önskar lycka till, till alla spelare! 🙂

Instagram från Romelecup 🙂

Tagga gärna #romelecupen2016 om du är på plats

rc1 rc3 rc2rc4 rc5 rc6 rom2016

Datum Starttid Hemmalag Bortalag Match Klass Grupp
2016-01-23 08:00 Lunds BK C Kyrkheddinge IF KIF:1 1 P08 Grupp A
2016-01-23 08:15 Uppåkra IF:3 Sjöbo IF Vit 2 P08 Grupp A
2016-01-23 08:30 Uppåkra IF:1 Lunds BK A 3 P08 Grupp B
2016-01-23 08:45 Eslövs BK Svart Veberöds AIF Röd 4 P08 Grupp B
2016-01-23 09:00 Lunds BK C Uppåkra IF:3 5 P08 Grupp A
2016-01-23 09:15 Sjöbo IF Vit Kyrkheddinge IF KIF:1 6 P08 Grupp A
2016-01-23 09:30 Uppåkra IF:1 Eslövs BK Svart 7 P08 Grupp B
2016-01-23 09:45 Veberöds AIF Röd Lunds BK A 8 P08 Grupp B
2016-01-23 10:00 Sjöbo IF Vit Lunds BK C 9 P08 Grupp A
2016-01-23 10:15 Kyrkheddinge IF KIF:1 Uppåkra IF:3 10 P08 Grupp A
2016-01-23 10:30 Veberöds AIF Röd Uppåkra IF:1 11 P08 Grupp B
2016-01-23 10:45 Lunds BK A Eslövs BK Svart 12 P08 Grupp B
2016-01-23 11:00 PRISUTDELNING GRP A o B
2016-01-23 11:15 PRISUTDELNING GRP A o B
2016-01-23 11:30 Veberöds AIF Svart Värpinge IF 13 P08 Grupp C
2016-01-23 11:45 Åkarps IF Röd Sjöbo IF Blå 14 P08 Grupp C
2016-01-23 12:00 Skanör/Falsterbo IF:3 Kyrkheddinge IF KIF:2 15 P08 Grupp D
2016-01-23 12:15 Eslövs BK Röd Åkarps IF Svart 16 P08 Grupp D
2016-01-23 12:30 Veberöds AIF Svart Åkarps IF Röd 17 P08 Grupp C
2016-01-23 12:45 Sjöbo IF Blå Värpinge IF 18 P08 Grupp C
2016-01-23 13:00 Skanör/Falsterbo IF:3 Eslövs BK Röd 19 P08 Grupp D
2016-01-23 13:15 Åkarps IF Svart Kyrkheddinge IF KIF:2 20 P08 Grupp D
2016-01-23 13:30 Sjöbo IF Blå Veberöds AIF Svart 21 P08 Grupp C
2016-01-23 13:45 Värpinge IF Åkarps IF Röd 22 P08 Grupp C
2016-01-23 14:00 Åkarps IF Svart Skanör/Falsterbo IF:3 23 P08 Grupp D
2016-01-23 14:15 Kyrkheddinge IF KIF:2 Eslövs BK Röd 24 P08 Grupp D
2016-01-23 14:30 PRISUTDELNING GRP C o D
2016-01-23 14:45 PRISUTDELNING GRP C o D
2016-01-23 15:00 Hörby FF Svart Linero IF Blå 25 P08 Grupp E
2016-01-23 15:15 Uppåkra IF:2 Skanör/Falsterbo IF:1 26 P08 Grupp E
2016-01-23 15:30 Linero IF Vit Trelleborgs FF 27 P08 Grupp F
2016-01-23 15:45 Uppåkra IF:4 FC Trelleborg 2 28 P08 Grupp F
2016-01-23 16:00 Veberöds AIF Vit FC Trelleborg 1 29 P08 Grupp G
2016-01-23 16:15 Skanör/Falsterbo IF:2 Hörby FF Vit 30 P08 Grupp G
2016-01-23 16:30 Hörby FF Svart Uppåkra IF:2 31 P08 Grupp E
2016-01-23 16:45 Skanör/Falsterbo IF:1 Linero IF Blå 32 P08 Grupp E
2016-01-23 17:00 Linero IF Vit Uppåkra IF:4 33 P08 Grupp F
2016-01-23 17:15 FC Trelleborg 2 Trelleborgs FF 34 P08 Grupp F
2016-01-23 17:30 Veberöds AIF Vit Skanör/Falsterbo IF:2 35 P08 Grupp G
2016-01-23 17:45 Hörby FF Vit FC Trelleborg 1 36 P08 Grupp G
2016-01-23 18:00 Skanör/Falsterbo IF:1 Hörby FF Svart 37 P08 Grupp E
2016-01-23 18:15 Linero IF Blå Uppåkra IF:2 38 P08 Grupp E
2016-01-23 18:30 FC Trelleborg 2 Linero IF Vit 39 P08 Grupp F
2016-01-23 18:45 Trelleborgs FF Uppåkra IF:4 40 P08 Grupp F
Datum Starttid Hemmalag Bortalag Match Klass Grupp
2016-01-23 19:00 Hörby FF Vit Veberöds AIF Vit 41 P08 Grupp G
2016-01-23 19:15 FC Trelleborg 1 Skanör/Falsterbo IF:2 42 P08 Grupp G
2016-01-23 19:30 PRISUTDELNING GRP E o F o G
2016-01-23 19:45 PRISUTDELNING GRP E o F o G
2016-01-23 20:00 Värpinge IF:2 Svedala IF Vit 43 P04 Grupp A
2016-01-23 20:15 Linero IF Lunds SK Röd 44 P04 Grupp A
2016-01-23 20:30 Veberöds AIF Svart Torns IF Orange 45 P04 Grupp B
2016-01-23 20:45 Lunds SK Blå Svedala IF Blå 46 P04 Grupp B
2016-01-23 21:00 Värpinge IF:2 Linero IF 47 P04 Grupp A
2016-01-23 21:15 Lunds SK Röd Svedala IF Vit 48 P04 Grupp A
2016-01-23 21:30 Veberöds AIF Svart Lunds SK Blå 49 P04 Grupp B
2016-01-23 21:45 Svedala IF Blå Torns IF Orange 50 P04 Grupp B
2016-01-23 22:00 Lunds SK Röd Värpinge IF:2 51 P04 Grupp A
2016-01-23 22:15 Svedala IF Vit Linero IF 52 P04 Grupp A
2016-01-23 22:30 Svedala IF Blå Veberöds AIF Svart 53 P04 Grupp B
2016-01-23 22:45 Torns IF Orange Lunds SK Blå 54 P04 Grupp B
2016-01-23 23:15 1:an Grupp A 1:an Grupp B 55 P04 kvartsfinal:01
SÖNDAG 2016-01-24
2016-01-24 08:00 Linero IF Röd Skanör/Falsterbo IF:2 56 P09 Grupp A
2016-01-24 08:15 LB07 A FC Trelleborg Vit 57 P09 Grupp A
2016-01-24 08:30 Veberöds AIF Svart Skanör/Falsterbo IF:1 58 P09 Grupp B
2016-01-24 08:45 Södra Sandby IF LB07 B 59 P09 Grupp B
2016-01-24 09:00 FC Trelleborg Blå Värpinge IF 60 P09 Grupp C
2016-01-24 09:15 Veberöds AIF Vit Linero IF Vit 61 P09 Grupp C
2016-01-24 09:30 Linero IF Röd LB07 A 62 P09 Grupp A
2016-01-24 09:45 FC Trelleborg Vit Skanör/Falsterbo IF:2 63 P09 Grupp A
2016-01-24 10:00 Veberöds AIF Svart Södra Sandby IF 64 P09 Grupp B
2016-01-24 10:15 LB07 B Skanör/Falsterbo IF:1 65 P09 Grupp B
2016-01-24 10:30 FC Trelleborg Blå Veberöds AIF Vit 66 P09 Grupp C
2016-01-24 10:45 Linero IF Vit Värpinge IF 67 P09 Grupp C
2016-01-24 11:00 FC Trelleborg Vit Linero IF Röd 68 P09 Grupp A
2016-01-24 11:15 Skanör/Falsterbo IF:2 LB07 A 69 P09 Grupp A
2016-01-24 11:30 LB07 B Veberöds AIF Svart 70 P09 Grupp B
2016-01-24 11:45 Skanör/Falsterbo IF:1 Södra Sandby IF 71 P09 Grupp B
2016-01-24 12:00 Linero IF Vit FC Trelleborg Blå 72 P09 Grupp C
2016-01-24 12:15 Värpinge IF Veberöds AIF Vit 73 P09 Grupp C
2016-01-24 12:30 PRISUTDELNING GRP A o B o C
2016-01-24 12:45 PRISUTDELNING GRP A o B o C
2016-01-24 13:00 Rydsgårds AIF/Skivarps GIF FC Trelleborg 3 74 P08 Grupp H
2016-01-24 13:15 Dösjöbro IF Veberöds AIF Grön 75 P08 Grupp H
2016-01-24 13:30 Dösjöbro IF Röd FC Trelleborg 4 76 P08 Grupp I
2016-01-24 13:45 Lunds BK B Linero IF Röd 77 P08 Grupp I
2016-01-24 14:00 Rydsgårds AIF/Skivarps GIF Dösjöbro IF 78 P08 Grupp H
2016-01-24 14:15 Veberöds AIF Grön FC Trelleborg 3 79 P08 Grupp H
Datum Starttid Hemmalag Bortalag Match Klass Grupp
2016-01-24 14:30 Dösjöbro IF Röd Lunds BK B 80 P08 Grupp I
2016-01-24 14:45 Linero IF Röd FC Trelleborg 4 81 P08 Grupp I
2016-01-24 15:00 Veberöds AIF Grön Rydsgårds AIF/Skivarps GIF 82 P08 Grupp H
2016-01-24 15:15 FC Trelleborg 3 Dösjöbro IF 83 P08 Grupp H
2016-01-24 15:30 Linero IF Röd Dösjöbro IF Röd 84 P08 Grupp I
2016-01-24 15:45 FC Trelleborg 4 Lunds BK B 85 P08 Grupp I
2016-01-24 16:00 PRISUTDELNING GRP H o I
2016-01-24 16:15 PRISUTDELNING GRP H o I
2016-01-24 16:30 Rydsgårds AIF/Skivarps GIF Södra Sandby IF Vit 86 P04 Grupp C
2016-01-24 16:45 Wollsjö AIF Veberöds AIF Vit 87 P04 Grupp C
2016-01-24 17:00 Södra Sandby IF Blå Lilla Torg FF Svart 88 P04 Grupp D
2016-01-24 17:15 Veberöds AIF Grön Kyrkheddinge IF Vit 89 P04 Grupp D
2016-01-24 17:30 Lunds SK Vit Kyrkheddinge IF Grön 90 P04 Grupp E
2016-01-24 17:45 Värpinge IF Lilla Torg FF Blå 91 P04 Grupp E
2016-01-24 18:00 Rydsgårds AIF/Skivarps GIF Wollsjö AIF 92 P04 Grupp C
2016-01-24 18:15 Veberöds AIF Vit Södra Sandby IF Vit 93 P04 Grupp C
2016-01-24 18:30 Södra Sandby IF Blå Veberöds AIF Grön 94 P04 Grupp D
2016-01-24 18:45 Kyrkheddinge IF Vit Lilla Torg FF Svart 95 P04 Grupp D
2016-01-24 19:00 Lunds SK Vit Värpinge IF 96 P04 Grupp E
2016-01-24 19:15 Lilla Torg FF Blå Kyrkheddinge IF Grön 97 P04 Grupp E
2016-01-24 19:30 Veberöds AIF Vit Rydsgårds AIF/Skivarps GIF 98 P04 Grupp C
2016-01-24 19:45 Södra Sandby IF Vit Wollsjö AIF 99 P04 Grupp C
2016-01-24 20:00 Kyrkheddinge IF Vit Södra Sandby IF Blå 100 P04 Grupp D
2016-01-24 20:15 Lilla Torg FF Svart Veberöds AIF Grön 101 P04 Grupp D
2016-01-24 20:30 Lilla Torg FF Blå Lunds SK Vit 102 P04 Grupp E
2016-01-24 20:45 Kyrkheddinge IF Grön Värpinge IF 103 P04 Grupp E
LÖRDAG 2016-01-30
2016-01-30 08:00 Sjöbo IF Blå Trollenäs IF 104 P07 Grupp A
2016-01-30 08:15 Harrie FF Veberöds AIF Vit 105 P07 Grupp A
2016-01-30 08:30 Sjöbo IF Vit Blentarps BK Blå 106 P07 Grupp B
2016-01-30 08:45 Lev06 Lunds FF Grön 107 P07 Grupp B
2016-01-30 09:00 Harrie FF Sjöbo IF Blå 108 P07 Grupp A
2016-01-30 09:15 Veberöds AIF Vit Trollenäs IF 109 P07 Grupp A
2016-01-30 09:30 Sjöbo IF Vit Lev06 110 P07 Grupp B
2016-01-30 09:45 Lunds FF Grön Blentarps BK Blå 111 P07 Grupp B
2016-01-30 10:00 Sjöbo IF Blå Veberöds AIF Vit 112 P07 Grupp A
2016-01-30 10:15 Trollenäs IF Harrie FF 113 P07 Grupp A
2016-01-30 10:30 Lunds FF Grön Sjöbo IF Vit 114 P07 Grupp B
2016-01-30 10:45 Blentarps BK Blå Lev06 115 P07 Grupp B
2016-01-30 11:00 PRISUTDELNING GRP A o B
2016-01-30 11:15 PRISUTDELNING GRP A o B
2016-01-30 11:30 Sjöbo IF Vit Skanör/Falsterbo IF:1 116 P06 Grupp A
2016-01-30 11:45 Veberöds AIF Grön Svedala IF 1 117 P06 Grupp A
2016-01-30 12:00 BK Olympic Grön Dalby GIF 118 P06 Grupp B
Datum Starttid Hemmalag Bortalag Match Klass Grupp
2016-01-30 12:15 Kvarnby IK Vit Hardeberga BK 119 P06 Grupp B
2016-01-30 12:30 Sjöbo IF Vit Veberöds AIF Grön 120 P06 Grupp A
2016-01-30 12:45 Svedala IF 1 Skanör/Falsterbo IF:1 121 P06 Grupp A
2016-01-30 13:00 BK Olympic Grön Kvarnby IK Vit 122 P06 Grupp B
2016-01-30 13:15 Hardeberga BK Dalby GIF 123 P06 Grupp B
2016-01-30 13:30 Svedala IF 1 Sjöbo IF Vit 124 P06 Grupp A
2016-01-30 13:45 Skanör/Falsterbo IF:1 Veberöds AIF Grön 125 P06 Grupp A
2016-01-30 14:00 Hardeberga BK BK Olympic Grön 126 P06 Grupp B
2016-01-30 14:15 Dalby GIF Kvarnby IK Vit 127 P06 Grupp B
2016-01-30 14:45 Svedala IF:2 Kulladals FF Blå 128 P06 Grupp C
2016-01-30 15:00 Kvarnby IK Blå Sjöbo IF Blå 129 P06 Grupp C
2016-01-30 15:15 LB07 Svart Veberöds AIF Vit 130 P06 Grupp D
2016-01-30 15:30 Värpinge IF Kulladals FF Röd 131 P06 Grupp D
2016-01-30 15:45 Veberöds AIF Svart Skanör/Falsterbo IF:2 132 P06 Grupp E
2016-01-30 16:00 BK Olympic Blå Rydsgårds AIF/Skivarps GIF 133 P06 Grupp E
2016-01-30 16:15 Svedala IF:2 Kvarnby IK Blå 134 P06 Grupp C
2016-01-30 16:30 Sjöbo IF Blå Kulladals FF Blå 135 P06 Grupp C
2016-01-30 16:45 LB07 Svart Värpinge IF 136 P06 Grupp D
2016-01-30 17:00 Kulladals FF Röd Veberöds AIF Vit 137 P06 Grupp D
2016-01-30 17:15 Veberöds AIF Svart BK Olympic Blå 138 P06 Grupp E
2016-01-30 17:30 Rydsgårds AIF/Skivarps GIF Skanör/Falsterbo IF:2 139 P06 Grupp E
2016-01-30 17:45 Sjöbo IF Blå Svedala IF:2 140 P06 Grupp C
2016-01-30 18:00 Kulladals FF Blå Kvarnby IK Blå 141 P06 Grupp C
2016-01-30 18:15 Kulladals FF Röd LB07 Svart 142 P06 Grupp D
2016-01-30 18:30 Veberöds AIF Vit Värpinge IF 143 P06 Grupp D
2016-01-30 18:45 Rydsgårds AIF/Skivarps GIF Veberöds AIF Svart 144 P06 Grupp E
2016-01-30 19:00 Skanör/Falsterbo IF:2 BK Olympic Blå 145 P06 Grupp E
2016-01-30 19:15 Åkarps IF Kvarnby IK Blå 146 P03 Grupp A
2016-01-30 19:30 Köpingebro IF Veberöds AIF Svart 147 P03 Grupp A
2016-01-30 19:45 1:an Grupp D 1:an Grupp E 148 P06 kvartsfinal:04
2016-01-30 20:00 Wollsjö AIF Veberöds AIF Grön 149 P03 Grupp B
2016-01-30 20:15 Veberöds AIF Vit Staffanstorps GIF 150 P03 Grupp B
2016-01-30 20:30 Åkarps IF Köpingebro IF 151 P03 Grupp A
2016-01-30 20:45 Veberöds AIF Svart Kvarnby IK Blå 152 P03 Grupp A
2016-01-30 21:00 Wollsjö AIF Veberöds AIF Vit 153 P03 Grupp B
2016-01-30 21:15 Staffanstorps GIF Veberöds AIF Grön 154 P03 Grupp B
2016-01-30 21:30 Veberöds AIF Svart Åkarps IF 155 P03 Grupp A
2016-01-30 21:45 Kvarnby IK Blå Köpingebro IF 156 P03 Grupp A
2016-01-30 22:00 Staffanstorps GIF Wollsjö AIF 157 P03 Grupp B
2016-01-30 22:15 Veberöds AIF Grön Veberöds AIF Vit 158 P03 Grupp B
SÖNDAG 2016-01-31
2016-01-31 08:00 Öja FF Vit Eslövs BK Svart 159 P07 Grupp C
2016-01-31 08:15 Linero IF Röd Svedala IF Vit 160 P07 Grupp C
Datum Starttid Hemmalag Bortalag Match Klass Grupp
2016-01-31 08:30 Linero IF Vit Eslövs BK Grön 161 P07 Grupp D
2016-01-31 08:45 Blentarps BK Vit Lunds BK Gul 162 P07 Grupp D
2016-01-31 09:00 Öja FF Vit Linero IF Röd 163 P07 Grupp C
2016-01-31 09:15 Svedala IF Vit Eslövs BK Svart 164 P07 Grupp C
2016-01-31 09:30 Linero IF Vit Blentarps BK Vit 165 P07 Grupp D
2016-01-31 09:45 Lunds BK Gul Eslövs BK Grön 166 P07 Grupp D
2016-01-31 10:00 Svedala IF Vit Öja FF Vit 167 P07 Grupp C
2016-01-31 10:15 Eslövs BK Svart Linero IF Röd 168 P07 Grupp C
2016-01-31 10:30 Lunds BK Gul Linero IF Vit 169 P07 Grupp D
2016-01-31 10:45 Eslövs BK Grön Blentarps BK Vit 170 P07 Grupp D
2016-01-31 11:00 PRISUTDELNING GRP C o D
2016-01-31 11:15 PRISUTDELNING GRP C o D
2016-01-31 11:30 Öja FF Blå Lunds BK Vit 171 P07 Grupp E
2016-01-31 11:45 Lunds Bois:2 Skanör/Falsterbo IF Röd 172 P07 Grupp E
2016-01-31 12:00 Eslövs BK Röd Åkarps IF:1 173 P07 Grupp F
2016-01-31 12:15 Skanör/Falsterbo IF Vit Veberöds AIF Svart 174 P07 Grupp F
2016-01-31 12:30 Öja FF Blå Lunds Bois:2 175 P07 Grupp E
2016-01-31 12:45 Skanör/Falsterbo IF Röd Lunds BK Vit 176 P07 Grupp E
2016-01-31 13:00 Eslövs BK Röd Skanör/Falsterbo IF Vit 177 P07 Grupp F
2016-01-31 13:15 Veberöds AIF Svart Åkarps IF:1 178 P07 Grupp F
2016-01-31 13:30 Skanör/Falsterbo IF Röd Öja FF Blå 179 P07 Grupp E
2016-01-31 13:45 Lunds BK Vit Lunds Bois:2 180 P07 Grupp E
2016-01-31 14:00 Veberöds AIF Svart Eslövs BK Röd 181 P07 Grupp F
2016-01-31 14:15 Åkarps IF:1 Skanör/Falsterbo IF Vit 182 P07 Grupp F
2016-01-31 14:30 PRISUTDELNING GRP E o F
2016-01-31 14:45 PRISUTDELNING GRP E o F
2016-01-31 15:00 Svedala IF Svart Lunds FF Vit 183 P07 Grupp G
2016-01-31 15:15 Öja FF Svart Veberöds AIF Grön 184 P07 Grupp G
2016-01-31 15:30 Åkarps IF:2 Svedala IF Blå 185 P07 Grupp H
2016-01-31 15:45 Lunds Bois:1 Rydsgårds AIF/Skivarps GIF 186 P07 Grupp H
2016-01-31 16:00 Svedala IF Svart Öja FF Svart 187 P07 Grupp G
2016-01-31 16:15 Veberöds AIF Grön Lunds FF Vit 188 P07 Grupp G
2016-01-31 16:30 Åkarps IF:2 Lunds Bois:1 189 P07 Grupp H
2016-01-31 16:45 Rydsgårds AIF/Skivarps GIF Svedala IF Blå 190 P07 Grupp H
2016-01-31 17:00 Veberöds AIF Grön Svedala IF Svart 191 P07 Grupp G
2016-01-31 17:15 Lunds FF Vit Öja FF Svart 192 P07 Grupp G
2016-01-31 17:30 Rydsgårds AIF/Skivarps GIF Åkarps IF:2 193 P07 Grupp H
2016-01-31 17:45 Svedala IF Blå Lunds Bois:1 194 P07 Grupp H
2016-01-31 18:00 PRISUTDELNING GRP G o H
2016-01-31 00:00 PRISUTDELNING GRP G o H
LÖRDAG 2016-02-06
2016-02-06 08:00 Klågerups GoIF Vit Sjöbo IF Blå 195 F07 Grupp A
2016-02-06 08:15 Veberöds AIF Dösjöbro IF Vit08 196 F07 Grupp A
Datum Starttid Hemmalag Bortalag Match Klass Grupp
2016-02-06 08:30 Skabersjö DFF Borgeby FK Röd 197 F07 Grupp B
2016-02-06 08:45 Dösjöbro IF Röd07 IF Lödde:1 198 F07 Grupp B
2016-02-06 09:00 Klågerups GoIF Röd IF Lödde:2 199 F07 Grupp C
2016-02-06 09:15 Sjöbo IF Vit Borgeby FK Vit 200 F07 Grupp C
2016-02-06 09:30 Klågerups GoIF Vit Veberöds AIF 201 F07 Grupp A
2016-02-06 09:45 Dösjöbro IF Vit08 Sjöbo IF Blå 202 F07 Grupp A
2016-02-06 10:00 Skabersjö DFF Dösjöbro IF Röd07 203 F07 Grupp B
2016-02-06 10:15 IF Lödde:1 Borgeby FK Röd 204 F07 Grupp B
2016-02-06 10:30 Klågerups GoIF Röd Sjöbo IF Vit 205 F07 Grupp C
2016-02-06 10:45 Borgeby FK Vit IF Lödde:2 206 F07 Grupp C
2016-02-06 11:00 Dösjöbro IF Vit08 Klågerups GoIF Vit 207 F07 Grupp A
2016-02-06 11:15 Sjöbo IF Blå Veberöds AIF 208 F07 Grupp A
2016-02-06 11:30 IF Lödde:1 Skabersjö DFF 209 F07 Grupp B
2016-02-06 11:45 Borgeby FK Röd Dösjöbro IF Röd07 210 F07 Grupp B
2016-02-06 12:00 Borgeby FK Vit Klågerups GoIF Röd 211 F07 Grupp C
2016-02-06 12:15 IF Lödde:2 Sjöbo IF Vit 212 F07 Grupp C
2016-02-06 12:30 PRISUTDELNING GRP A o B o C
2016-02-06 12:45 PRISUTDELNING GRP A o B o C
2016-02-06 13:00 IF Lödde Dösjöbro IF 213 F06 Grupp A
2016-02-06 13:15 Genarps IF Lag 1 Södra Sandby IF 2 214 F06 Grupp A
2016-02-06 13:30 Hyllie IK Svart Genarps IF Lag 2 215 F06 Grupp B
2016-02-06 13:45 Uppåkra IF Vit Lunds FF Vit 216 F06 Grupp B
2016-02-06 14:00 IF Lödde Genarps IF Lag 1 217 F06 Grupp A
2016-02-06 14:15 Södra Sandby IF 2 Dösjöbro IF 218 F06 Grupp A
2016-02-06 14:30 Hyllie IK Svart Uppåkra IF Vit 219 F06 Grupp B
2016-02-06 14:45 Lunds FF Vit Genarps IF Lag 2 220 F06 Grupp B
2016-02-06 15:00 Södra Sandby IF 2 IF Lödde 221 F06 Grupp A
2016-02-06 15:15 Dösjöbro IF Genarps IF Lag 1 222 F06 Grupp A
2016-02-06 15:30 Lunds FF Vit Hyllie IK Svart 223 F06 Grupp B
2016-02-06 15:45 Genarps IF Lag 2 Uppåkra IF Vit 224 F06 Grupp B
2016-02-06 16:00 Lunds Bois Röd Glumslövs FF 225 F06 Grupp C
2016-02-06 16:15 Veberöds AIF Hyllie IK Grön 226 F06 Grupp C
2016-02-06 16:30 Uppåkra IF Grön Lunds FF Grön 227 F06 Grupp D
2016-02-06 16:45 Lunds Bois Vit Södra Sandby IF 1 228 F06 Grupp D
2016-02-06 17:00 Lunds Bois Röd Veberöds AIF 229 F06 Grupp C
2016-02-06 17:15 Hyllie IK Grön Glumslövs FF 230 F06 Grupp C
2016-02-06 17:30 Uppåkra IF Grön Lunds Bois Vit 231 F06 Grupp D
2016-02-06 17:45 Södra Sandby IF 1 Lunds FF Grön 232 F06 Grupp D
2016-02-06 18:00 Hyllie IK Grön Lunds Bois Röd 233 F06 Grupp C
2016-02-06 18:15 Glumslövs FF Veberöds AIF 234 F06 Grupp C
2016-02-06 18:30 Södra Sandby IF 1 Uppåkra IF Grön 235 F06 Grupp D
2016-02-06 18:45 Lunds FF Grön Lunds Bois Vit 236 F06 Grupp D
2016-02-06 19:15 Vittsjö GIK Veberöds AIF Grön 237 P02 Grupp A
2016-02-06 19:30 Lunds SK Heleneholm SK XL 238 P02 Grupp A
2016-02-06 19:45 Heleneholm SK XXL Åkarps IF 239 P02 Grupp B
Datum Starttid Hemmalag Bortalag Match Klass Grupp
2016-02-06 20:00 Köpingebro IF Veberöds AIF 240 P02 Grupp B
2016-02-06 20:15 Vittsjö GIK Lunds SK 241 P02 Grupp A
2016-02-06 20:30 Heleneholm SK XL Veberöds AIF Grön 242 P02 Grupp A
2016-02-06 20:45 Heleneholm SK XXL Köpingebro IF 243 P02 Grupp B
2016-02-06 21:00 Veberöds AIF Åkarps IF 244 P02 Grupp B
2016-02-06 21:15 Heleneholm SK XL Vittsjö GIK 245 P02 Grupp A
2016-02-06 21:30 Veberöds AIF Grön Lunds SK 246 P02 Grupp A
2016-02-06 21:45 Veberöds AIF Heleneholm SK XXL 247 P02 Grupp B
2016-02-06 22:00 Åkarps IF Köpingebro IF 248 P02 Grupp B
SÖNDAG 2016-02-07
2016-02-07 08:00 IF Lödde Södra Sandby IF Blå 249 P05 Grupp A
2016-02-07 08:15 Veberöds AIF Vit Värpinge IF 250 P05 Grupp A
2016-02-07 08:30 Eslövs BK Röd Linero IF Vit 251 P05 Grupp B
2016-02-07 08:45 Skanör/Falsterbo IF Trelleborg United FF Orange 252 P05 Grupp B
2016-02-07 09:00 IF Lödde Veberöds AIF Vit 253 P05 Grupp A
2016-02-07 09:15 Värpinge IF Södra Sandby IF Blå 254 P05 Grupp A
2016-02-07 09:30 Eslövs BK Röd Skanör/Falsterbo IF 255 P05 Grupp B
2016-02-07 09:45 Trelleborg United FF Orange Linero IF Vit 256 P05 Grupp B
2016-02-07 10:00 Värpinge IF IF Lödde 257 P05 Grupp A
2016-02-07 10:15 Södra Sandby IF Blå Veberöds AIF Vit 258 P05 Grupp A
2016-02-07 10:30 Trelleborg United FF Orange Eslövs BK Röd 259 P05 Grupp B
2016-02-07 10:45 Linero IF Vit Skanör/Falsterbo IF 260 P05 Grupp B
2016-02-07 11:00 Gislövs IF LunnarpsBK/SmedstorpsIF 261 P05 Grupp C
2016-02-07 11:15 Södra Sandby IF Vit Veberöds AIF Grön 262 P05 Grupp C
2016-02-07 11:30 1:an Grupp A 1:an Grupp B 263 P05 kvartsfinal:01
2016-02-07 12:00 Kyrkheddinge IF:1 Svedala IF Blå 264 P05 Grupp D
2016-02-07 12:15 Värpinge IF:2 Trelleborg United FF Svart 265 P05 Grupp D
2016-02-07 12:30 Gislövs IF Södra Sandby IF Vit 266 P05 Grupp C
2016-02-07 12:45 Veberöds AIF Grön LunnarpsBK/SmedstorpsIF 267 P05 Grupp C
2016-02-07 13:00 Kyrkheddinge IF:1 Värpinge IF:2 268 P05 Grupp D
2016-02-07 13:15 Trelleborg United FF Svart Svedala IF Blå 269 P05 Grupp D
2016-02-07 13:30 Veberöds AIF Grön Gislövs IF 270 P05 Grupp C
2016-02-07 13:45 LunnarpsBK/SmedstorpsIF Södra Sandby IF Vit 271 P05 Grupp C
2016-02-07 14:00 Trelleborg United FF Svart Kyrkheddinge IF:1 272 P05 Grupp D
2016-02-07 14:15 Svedala IF Blå Värpinge IF:2 273 P05 Grupp D
2016-02-07 14:45 Eslövs BK Svart Furulunds IK 274 P05 Grupp E
2016-02-07 15:00 Linero IF Röd Tomelilla IF 275 P05 Grupp E
2016-02-07 15:15 Kyrkheddinge IF:2 Eslövs BK Randig 276 P05 Grupp F
2016-02-07 15:30 Svedala IF Vit Veberöds AIF Svart 277 P05 Grupp F
2016-02-07 15:45 Eslövs BK Svart Linero IF Röd 278 P05 Grupp E
2016-02-07 16:00 Tomelilla IF Furulunds IK 279 P05 Grupp E
2016-02-07 16:15 Kyrkheddinge IF:2 Svedala IF Vit 280 P05 Grupp F
2016-02-07 16:30 Veberöds AIF Svart Eslövs BK Randig 281 P05 Grupp F
Datum Starttid Hemmalag Bortalag Match Klass Grupp
2016-02-07 16:45 Tomelilla IF Eslövs BK Svart 282 P05 Grupp E
2016-02-07 17:00 Furulunds IK Linero IF Röd 283 P05 Grupp E
2016-02-07 17:15 Veberöds AIF Svart Kyrkheddinge IF:2 284 P05 Grupp F
2016-02-07 17:30 Eslövs BK Randig Svedala IF Vit 285 P05 Grupp F
2016-02-07 17:45 TFK Nova Eslöv Dösjöbro IF 286 F05 Grupp A
2016-02-07 18:00 Hyllie IK Grön Klågerups GoIF 287 F05 Grupp A
2016-02-07 18:15 1:an Grupp E 1:an Grupp F 288 P05 kvartsfinal:04
2016-02-07 18:30 Lunds FF IF Lödde 289 F05 Grupp B
2016-02-07 18:45 Hyllie IK Svart Veberöd AIF/Harlösa IF 290 F05 Grupp B
2016-02-07 19:00 TFK Nova Eslöv Hyllie IK Grön 291 F05 Grupp A
2016-02-07 19:15 Klågerups GoIF Dösjöbro IF 292 F05 Grupp A
2016-02-07 19:30 Lunds FF Hyllie IK Svart 293 F05 Grupp B
2016-02-07 19:45 Veberöd AIF/Harlösa IF IF Lödde 294 F05 Grupp B
2016-02-07 20:00 Klågerups GoIF TFK Nova Eslöv 295 F05 Grupp A
2016-02-07 20:15 Dösjöbro IF Hyllie IK Grön 296 F05 Grupp A
2016-02-07 20:30 Veberöd AIF/Harlösa IF Lunds FF 297 F05 Grupp B
2016-02-07 20:45 IF Lödde Hyllie IK Svart 298 F05 Grupp B
LÖRDAG 2016-02-13
2016-02-13 08:00 FC Staffanstorp 1 Glumslövs FF 299 F04 Grupp A
2016-02-13 08:15 Veberöd AIF/Harlösa IF Svart Klågerups GoIF Röd 300 F04 Grupp A
2016-02-13 08:30 Blentarps BK Torna Hällestads IF 301 F04 Grupp B
2016-02-13 08:45 FC Staffanstorp 2 Svedala IF 302 F04 Grupp B
2016-02-13 09:00 Dösjöbro IF Tomelilla IF 303 F04 Grupp C
2016-02-13 09:15 Klågerups GoIF Vit Veberöd AIF/Harlösa IF Vit 304 F04 Grupp C
2016-02-13 09:30 FC Staffanstorp 1 Veberöd AIF/Harlösa IF Svart 305 F04 Grupp A
2016-02-13 09:45 Klågerups GoIF Röd Glumslövs FF 306 F04 Grupp A
2016-02-13 10:00 Blentarps BK FC Staffanstorp 2 307 F04 Grupp B
2016-02-13 10:15 Svedala IF Torna Hällestads IF 308 F04 Grupp B
2016-02-13 10:30 Dösjöbro IF Klågerups GoIF Vit 309 F04 Grupp C
2016-02-13 10:45 Veberöd AIF/Harlösa IF Vit Tomelilla IF 310 F04 Grupp C
2016-02-13 11:00 Klågerups GoIF Röd FC Staffanstorp 1 311 F04 Grupp A
2016-02-13 11:15 Glumslövs FF Veberöd AIF/Harlösa IF Svart 312 F04 Grupp A
2016-02-13 11:30 Svedala IF Blentarps BK 313 F04 Grupp B
2016-02-13 11:45 Torna Hällestads IF FC Staffanstorp 2 314 F04 Grupp B
2016-02-13 12:00 Veberöd AIF/Harlösa IF Vit Dösjöbro IF 315 F04 Grupp C
2016-02-13 12:15 Tomelilla IF Klågerups GoIF Vit 316 F04 Grupp C
2016-02-13 12:45 Dösjöbro IF Sjöbo IF 2 317 F03 Grupp A
2016-02-13 13:00 Furulunds IK Veberöds AIF Vit 318 F03 Grupp A
2016-02-13 13:15 Svedala IF Torna Hällestads IF 319 F03 Grupp B
2016-02-13 13:30 Veberöds AIF Svart Sjöbo IF 1 320 F03 Grupp B
2016-02-13 13:45 Dösjöbro IF Furulunds IK 321 F03 Grupp A
2016-02-13 14:00 Veberöds AIF Vit Sjöbo IF 2 322 F03 Grupp A
2016-02-13 14:15 Svedala IF Veberöds AIF Svart 323 F03 Grupp B
Datum Starttid Hemmalag Bortalag Match Klass Grupp
2016-02-13 14:30 Sjöbo IF 1 Torna Hällestads IF 324 F03 Grupp B
2016-02-13 14:45 Veberöds AIF Vit Dösjöbro IF 325 F03 Grupp A
2016-02-13 15:00 Sjöbo IF 2 Furulunds IK 326 F03 Grupp A
2016-02-13 15:15 Sjöbo IF 1 Svedala IF 327 F03 Grupp B
2016-02-13 15:30 Torna Hällestads IF Veberöds AIF Svart 328 F03 Grupp B
2016-02-13 16:00 Backarnas FF VAKANT 329 F02 Grupp A
2016-02-13 16:15 Hyllie IK Svart Veberöds AIF 330 F02 Grupp A
2016-02-13 16:30 Hyllie IK Grön Janstorp AIF Röd 331 F02 Grupp B
2016-02-13 16:45 Rydsgårds AIF/Skivarps GIF VAKANT:2 332 F02 Grupp B
2016-02-13 17:00 Backarnas FF Hyllie IK Svart 333 F02 Grupp A
2016-02-13 17:15 Veberöds AIF VAKANT 334 F02 Grupp A
2016-02-13 17:30 Hyllie IK Grön Rydsgårds AIF/Skivarps GIF 335 F02 Grupp B
2016-02-13 17:45 VAKANT:2 Janstorp AIF Röd 336 F02 Grupp B
2016-02-13 18:00 Veberöds AIF Backarnas FF 337 F02 Grupp A
2016-02-13 18:15 VAKANT Hyllie IK Svart 338 F02 Grupp A
2016-02-13 18:30 VAKANT:2 Hyllie IK Grön 339 F02 Grupp B
2016-02-13 18:45 Janstorp AIF Röd Rydsgårds AIF/Skivarps GIF 340 F02 Grupp B
SÖNDAG 2016-02-14
2016-02-14 09:00 1:an Grupp A 1:an Grupp C 341 F06 semifinal:01
2016-02-14 09:15 1:an Grupp B 1:an Grupp D 342 F06 semifinal:02
2016-02-14 09:30 1:an Grupp A 2:an Grupp B 343 F05 semifinal:01
2016-02-14 09:45 1:an Grupp B 2:an Grupp A 344 F05 semifinal:02
2016-02-14 10:00 1:an Grupp A 1:an Grupp B 345 F04 semifinal:01
2016-02-14 10:15 1:an Grupp C Bästa 2an 346 F04 semifinal:02
2016-02-14 10:30 1:an Grupp A 2:an Grupp B 347 F03 semifinal:01
2016-02-14 10:45 1:an Grupp B 2:an Grupp A 348 F03 semifinal:02
2016-02-14 11:00 1:an Grupp A 2:an Grupp B 349 F02 semifinal:01
2016-02-14 11:15 1:an Grupp B 2:an Grupp A 350 F02 semifinal:02
2016-02-14 11:30 PAUS PAUS
2016-02-14 11:45 Vinn A-semifinal:01 Vinn A-semifinal:02 351 F06 final
2016-02-14 12:00 Vinn A-semifinal:01 Vinn A-semifinal:02 352 F05 final
2016-02-14 12:15 Vinn A-semifinal:01 Vinn A-semifinal:02 353 F04 final
2016-02-14 12:30 Vinn A-semifinal:01 Vinn A-semifinal:02 354 F03 final
2016-02-14 12:45 Vinn A-semifinal:01 Vinn A-semifinal:02 355 F02 final
2016-02-14 13:00 PRISUTDELNING F02, F03, F04, F05, F06
2016-02-14 13:15 PRISUTDELNING F02, F03, F04, F05, F06
2016-02-14 13:30 PRISUTDELNING F02, F03, F04, F05, F06
2016-02-14 13:45 1:an Grupp A 1:an Grupp C 356 P06 semifinal:01
2016-02-14 14:00 1:an Grupp B Vinn A-kvartsfinal:04 357 P06 semifinal:02
2016-02-14 14:15 Vinn A-kvartsfinal:01 1:an Grupp C 358 P05 semifinal:01
2016-02-14 14:30 1:an Grupp D Vinn A-kvartsfinal:04 359 P05 semifinal:02
2016-02-14 14:45 Vinn A-kvartsfinal:01 1:an Grupp C 360 P04 semifinal:01
Datum Starttid Hemmalag Bortalag Match Klass Grupp
2016-02-14 15:00 1:an Grupp D 1:an Grupp E 361 P04 semifinal:02
2016-02-14 15:15 1:an Grupp A 2:an Grupp B 362 P03 semifinal:01
2016-02-14 15:30 1:an Grupp B 2:an Grupp A 363 P03 semifinal:02
2016-02-14 15:45 1:an Grupp A 2:an Grupp B 364 P02 semifinal:01
2016-02-14 16:00 1:an Grupp B 2:an Grupp A 365 P02 semifinal:02
2016-02-14 16:15 PAUS
2016-02-14 16:30 Vinn A-semifinal:01 Vinn A-semifinal:02 366 P02 final
2016-02-14 16:45 Vinn A-semifinal:01 Vinn A-semifinal:02 367 P03 final
2016-02-14 17:00 Vinn A-semifinal:01 Vinn A-semifinal:02 368 P04 final
2016-02-14 17:15 Vinn A-semifinal:01 Vinn A-semifinal:02 369 P05 final
2016-02-14 17:30 Vinn A-semifinal:01 Vinn A-semifinal:02 370 P06 final
2016-02-14 17:45 PRISUTDELNING P02, P03, P04, P05,P06
2016-02-14 18:00 PRISUTDELNING P02, P03, P04, P05,P06
2016-02-14 18:15 PRISUTDELNING P02, P03, P04, P05,P06

Sbis


About the Author



Back to Top ↑